• Místo: Dominikánské náměstí, Brno
  • Datum: 16.05.2020
  • Čas: 00:00
  • Podporuje:
    GmailPopis demonstrace:

Motto: "Já nediktuji Tobě jak se máš vzdělávat, nediktuj ani Ty mně"
Za právo rodičů a dětí na konkurenci a svobodu ve vzdělávání, bez vměšování byrokracie a jakéhokoliv vlivu politiků.
Za odstranění vedoucí úlohy politiků ve vzdělávání ze zákonů.
Za konec vlády jednoho názoru, konec monopolu.

V demokracii si jsou prý všichni rovni a máme svobodu. To ale není pravda - jedni mají právo rozkazovat a diktovat druhým jak mají tito žít. A ti musí tento diktát nejen poslouchat, ale dokonce i financovat, jinak bude na nich uplatněno násilí.

Například vzdělávání. Politici násilím vnucují svoji představu o něm všem ostatním a protože mají v rukou tvorbu zákonů, mají i sílu všem tuto svoji představu vnutit, protože následně jim soudy a policie v potlačování svobody člověka pomáhají.

A tak se člověk, který sice nikomu neukradl ani sirku či nezkřivil vlas na hlavě, jen se nepodvolil tomuto diktátu, může dostat až do vězení...

Proč nám mají politici určovat, co se máme a naopak nemáme učit, tedy de fakto co si máme a naopak nemáme myslet? Jsme snad jejich majetek či otroci ? Nejsme o nic horší lidé než oni!

Proč musíme navíc tento diktát financovat, jinak se dostaneme do vězení? Při ročním rozpočtu ministerstva školství 200 miliard Kč toto "školství zdarma" stojí průměrnou rodinu (dokonce i tu bezdětnou) skoro 3,5 milionu Kč, což není zrovna málo... jen proto, že politici mají na své straně sílu si to násilím na lidech vynutit? Odmítněme princip fungování společnosti na základě diktátu a násilí. Pojďme vyškrtnout vedoucí úlohu politiků ve vzdělávání ze zákonů, ukončit vládu jediného názoru, ukončit monopol.

O čem sníme když náhodou spíme?
O svobodné společnosti kde platí zásada "já nediktuji Tobě jak se máš vzdělávat, nediktuj ani Ty mně".

V té společnosti si může založit školu každý kdo chce, bez jakéhokoliv povolování. Nastává obrovský rozkvět školství, vzniká velké množství nových škol. Už je nemá kdo zakazovat jak se to z vůle politiků ochránit svůj monopol rok co rok běžně děje dnes.

Padá monopol, prvňáček už nemá ve svém dosahu školu pouze jednu či dvě, ale má na výběr školy mnoha typů, každému podle jeho vloh a nadání.

Školy si navzájem konkurují a snaží se výuku co nejvíc zkvalitnit, ale taky zatraktivnit a zpříjemnit, aby si žáky získaly a udržely, Komenský by zaplesal. Mít dobrý učební plán je konečně důležitější než mít dobrého známého na ministerstvu. Dobrým učitelům se dobře žije, špatní jdou o dům dál...

Rodiče se sami rozhodují, kam nasměrují svoje finance ke vzdělávání svých dětí = kdo poskytuje špatné služby tak zkrachuje.

Lidé žijí v pospolitosti jako svobodné bytosti, nikdo nikomu nediktuje, kde a jak se má vzdělávat.

S "dotací" 200 miliard Kč ročně (respektive neodebráním této částky těm kteří ji poctivě vydělali) přijde i k bouřlivému rozvoji občanské společnosti a lidské solidarity a tím i šance pro děti z méně majetných rodin na konečné kvalitní vzdělávání, když to dosavadní jim nedává moc šanci se z chudoby vymanit.

A v neposlední řadě - tím, že se už nebude plýtvat miliardami na provoz byrokratického aparátu, korupci, jánabráchismus a celkovou neefektivitou centrálně-direktivního řízení známou jako Tragédie obecní pastviny viz https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Trag%C3%A9die_ob%C4%8Diny půjde na školství nejen více peněz než dnes, ale školství se stane i ekologickým, zbytečně nedrancujícím zdrojem této planety...

Kdo máte podobný sen podpořte prosím tuto iniciativu - jak finančně (na zapůjčení pódia a ozvučení akce, výrobu transparentů, propagaci atd. č. účtu 231098105 / 0600 ať už jednorázovou či klidně i menší opakovanou částkou) tak osobně účastí na demonstraci
Děkujeme.

Zejména vy - mladí, máte právo vystoupit ze systému, politici vám nemají co organizovat váš život. O tuto svobodu si ale musíte důrazně říct, politici vám ji dobrovolně nedají. Přijďte proto na demonstraci, ať je vás slyšet. Máte před sebou dlouhý život, je ve vašich rukách zda bude pod diktátem nebo svobodný...

Zásady svobodné společnosti
1. Já nečiním násilí vůči Tobě, nečiň ani Ty vůči mně
2. Já neberu prostředky Tobě, neber je ani Ty mně.
3. Já nediktuji Tobě jak máš žít, nediktuj ani Ty mně.

Jsou-li vám tyto zásady sympatické, přijďte nám pomoct jejich realizaci prosadit. Děkujeme.

Fb událost https://www.facebook.com/events/178108476608171/

 
Místo: Dominikánské náměstí, Brno | Datum: 16.05.2020 | Čas: 00:00 | Nahlásit demonstraci

Komentáře