Klasnová, Fischerová, Fischer a Dienstbier vyjádřili souhlas k petici


05-01-2013Petice "Nesouhlasíme s Klausovou amnestií", která vznikla na této platformě před pár dny, si díky vaší podpoře již získala nebývalé ohlasy u českých politiků i médií.

Zde jsou vyjádření, která jsme obdrželi k této petici:

Jiří Dienstbier
Dále s textem petice vyjádřil souhlas kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier, petici nicméně na svém Facebooku zatím nesdílel: "„Amnestie, kterou vyhlásil Václav Klaus, je výsměchem do tváře všem občanům, kteří doufali, že se někdy dočkají spravedlnosti u největších korupčních kauz minulosti. Klaus tímto krokem v podstatě zametá stopy za sebou a za svojí premiérskou a prezidentskou érou, které přinesly rozkvět korupce a další ekonomické kriminality. Jinak si nelze vysvětlit, že tyto činy nejen že nebyly z amnestie vyloučeny, ale právě naopak se zdá, že jejich pachatelům byla přímo ušita na míru. Byly to totiž především tyto kauzy ještě z devadesátých let, které se kvůli nejrůznějším průtahům nepřiměřeně vlekly a na které se tato Klausova amnestie nyní výslovně vztahuje."


„Díky tomuto skandálnímu činu se lidé jako František Chvalovský, obviněný z úvěrových podvodů s možnou škodou ve výši jedné a půl miliardy korun, bývalý soudce Jiří Berka, který falešnými konkurzy likvidoval živobytí poctivým podnikatelům, notoricky známý Tomáš Pitr či aktéři kauzy H-System, kteří připravili stovky lidí o více než miliardu korun, vyhnou spravedlivému procesu, což je pro mne nepřípustné a nepochopitelné."


„Jako prezident bych nikdy nedopustil, aby podobní lidé nemuseli čelit spravedlnosti. Naopak bych učinil všechno pro to, aby opačným směrem, tedy do vězení, putovali všichni lumpové, kteří se právu vysmívají, aby byly ke zdárnému konci dotaženy velké korupční kauzy současnosti a aby byly konečně přijaty takové zákony, které do budoucna rozkrádání naší země znemožní. Myslím, že to by si do nového roku přál každý, kdo to se spravedlností v České republice myslí vážně."


Jan Fischer
Jan Fischer odepsal: "K 20. výročí mělo být republice naděleno něco úplně jiného než amnestie. Měli být vyznamenáni občané, kteří se zasloužili o dobré jméno naší země. Amnestii, tedy plošnou milost, bych nevyhlašoval. Milosti mají být udíleny pouze v individuálních případech a na základě velmi pečlivého posouzení. Nikdy pak třeba lidem, kteří byli odsouzeni např. za korupci. Poslední poznámka: je naprosto nesmyslné argumentovat pro amnestii přeplněností věznic. Stát se má postarat o to, aby kapacita věznic dostačovala." Petici doposud nesdílel.


Táňa Fischerová
Táňa Fischerová odepsala: "Odhaduji, že po překvapivém vyhlášení amnestie vejde Václav Klaus do historie jako prezident tunelářů, tím nevyviňuji ani premiéra Petra Nečase, který ji odsouhlasil. Václav Klaus v minulosti nikdy neřekl slovo o úniku miliard, ke kterým docházelo v průběhu jeho politického působení, naopak s mnoha lidmi, kteří jej způsobili, byl vídán na veřejnosti. Amnestie definitivně zmařila naději, že u nás bude fungovat právo a ti, kdo ožebračili naši zemi, se budou odpovídat. Zůstává otázkou, zda právě toto nestálo za kvapně a tajnůstkářský udělenou amnestií, která navíc způsobila komplikace soudcům, vězeňské službě i mnohým propuštěným vězňům, kteří se nemají kam vrátit a nemají prostředky na živobytí, takže vroste kriminalita." Petici doposud na svém Facebooku nesdílela.


Kateřina Klasnová
Místopředsedkyně strany Věci veřejné Kateřina Klasnová vyjádřila petici svojí podporu. Podrobnější stanovisko stojí za přečtení, naleznete ho zde: https://www.veciverejne.cz/bezpecnost/clanky/katerina-klasnova-nesouhlasim-s-amnestii.html


Myslíme si, že jasné politické stanovisko k této petici zveřejněné před očima necelého milionu účastníků této události je poměrně závaznou záležitostí a ten, kdo odsoudil Klausův krok teď, ho pravděpodobně již nebude moct sám zopakovat v budoucnosti. Zveřejňovat však samozřejmě budeme i stanoviska podporující rozhodnutí prezidenta Klause, taková bychom dokonce ocenili jako velice smělý a čestný krok, zvláště pak ze strany prezidentských kandidátů. Smutné je, že většina z nich zatím stále ještě nesměle mlčí – a to i přesto, že o existenci petice byli informováni již ve čtvrtek večer a celý dnešek mohli o této petici číst téměř ve všech internetových médií. Tak či onak, Jednej.cz jakožto nestranná platforma i nadále bude sledovat a zveřejňovat reakce všech významných osobností, nezávisle na jejich politické příslušnosti.


Tento příspěvek není myšlen jako reklama žádné politické straně, prezidentskému kandidátovi, či někoho jiného. Jedná se o vyjádření k petici na naší webové stránce www.jednej.cz od politických osobností, která jsme obdrželi my a ne jiná média.


Odkaz na petici najdete zde: http://jednej.cz/petition.php?id=123

Odkaz na facebookovou událost je zde http://www.facebook.com/events/185251838286712

Komentáře

KAREL

17:54 11.01.2013
Copak se ta šílená amnestie nedá zastavit, kdyžz ni nikdo nesouhlasí a všichni jsou zděšení?

IVA

23:12 10.01.2013
KRÁTKÁ PAMĚŤ? POZDVIŽENÍ PŘI AMNESTII PANA PREZIDENTA HAVLA, TO TAKÉ BYLA VLASTIZRADA? POZOR NA DAVOVOU PSYCHÓZU!!!

Markéta

21:56 08.01.2013
v amnestii šlo hlavně o to,zprostit viny kamarády pana presidenta,co roky tunelovali a nyní jsou bez postihu viz R.Rázlová.Ty lumpové se jen svezli bohužel...

Tomáš

20:33 08.01.2013
To co se stalo, je hanebné zneužití funkce.

bartoskova

16:51 08.01.2013
Amnestií způsobil pan Klaus psychické a mnohde fyzické poškození a zneuctění pokozených osob.

STANISLAV PILNIK

08:16 08.01.2013

Oldrich Strejc

18:44 07.01.2013

Stepan Strejc

18:43 07.01.2013

Alena

17:52 06.01.2013

Vládo ,pane Nečas , prezidente,

už toho páchaného zla na občanech bylo dost. Odejděte děkujeme, nezapomeneme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anettka

16:32 06.01.2013
Občané vzbuďte,je nutné raagovat není možné donekonečna čekat v obývácích,dejme vládním činitelům nahlas na vědomí,že tu jsme a chceme přispět troškou do mlýna a Ti co to myslí vážně přispějí více. Tak jak jeden všichni na Václavák,.Už je čas si nenechávat pro sebe,.