Jednej.cz - Petice: „Za záchranu secesní vily „takzvaná Hořínova vila“ v městské části Skřečoň.“

Podpisy:
262 ze 200

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: město Bohumín
Podporuje: Radek Charuza


Text petice:

"Za záchranu secesní vily „takzvaná Hořínova vila“ v městské části Skřečoň.“My, níže podepsaní občané města Bohumín, prostřednictvím této petice žádáme vedení a representaci města Bohumín a vedení firmy Rockwool, aby učinilo kroky k záchraně vily, kterou si v roce 1914 postavil zednický mistr Richard Hořín. My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme se zbořením této tzv. Hořínovy vily na ulici 1. máje 275 v Bohumíně-Skřečoni, neboť se domníváme, že se jedná o významnou historickou stavbu ve městě, které je na historické objekty velice chudé. Tato stavba je ojedinělou ukázkou bydlení počátku 20. století a její likvidací utrpí město jizvu, kterou již nepůjde zacelit.


Děkujeme


Petiční výbor ve složení:

Adam Musiol, ul. 1. máje 575, Bohumín-Skřečoň, 735 31

Radek Charuza, Okružní 1069, Bohumín, 735 81---
O této petici informovala tato média:
regiony.IMPULS.cz, Deník.cz, ČeskáTelevize.cz, Město-Bohumín.cz, Město-Bohumín.cz, Karvinský.Deník.cz
Datum: 16.12.2012 | Kategorie: Kultura | Kraj: Moravskoslezský | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

charuza

14:17 22.01.2013:))
http://karvinsky.denik.cz/diskuse/secesni-vila-na-predmesti-bohumina-pujde-k-zemi.html

Radek Charuza

15:19 08.01.2013

Právě tisknu tuto petici abych ji mohl připojit ke klasické petici a doručit MěÚ Bohumín. Vyjádření MěÚ Bohumín potom zde vyvěsím aby jste si ho i vy - signatáři online petice mohli prostudovat.
V radnici města Bohumín sedí dobří lidé a proto věřím v rychlé vyřízení oné záležitosti a také věřím, že si vedení firmy Rockwoll uvědomí hodnotu oné vily. 
Ještě jednou děkuji za podporu a také sdílení petice pomoci sociálních sítí. Děkuji také lidem, kteří sbírali nebo se aspoň pokoušeli sbírat podpisy pod klasickou petici :) 

Alexandra Přečková

10:51 08.01.2013

Prosím ozvěte se co nejdříve na email: alexandra.preckova@ceskatelevize.cz

Alexandra Přečková

10:50 08.01.2013

Prosím, nemá někdo mobil na pana Charuzu nebo pana Musiola? Jsem z ČT a chtěla bych o vile natočit reportáž. Děkuji...

Martin Kolebač

14:43 06.01.2013

Dobrý den,
připojil jsem se již k tištěné verzi petice.
Doporučuji s kopií petice oficiálně oslovit také NPÚ pracoviště v Ostravě.

Radek Charuza

17:10 05.01.2013

9.1. má v plánu petiční výbor odevzdat petici na MěÚ, k petici bude připojena i online vytištěná verze.

Jménem petičního výboru děkuji všem, kteří podepsali, sdíleli i jinak propagovali on-line petici 

jadrda

11:40 05.01.2013

jsem z Chebu, přesto jsem  petici podepsala, protože historické památky patří nám všem.Tady u nás takovýchto budov zbourali již mnoho, přes odpor památkářů.Je mi to moc líto, nejde to vrátit!!!

mariansl

23:31 02.01.2013

W tej wili spędziłem część mego dzieciństwa. Pamiętam wujka Hořina,Bawiłem się z Rysanem (ing Hořin) i jego rodzeństwem. Zawsze uważałem ,że ta wila to perła architektury secesyjnej. Nie niszczcie takiego zabytku!!!
Teraz mieszkam w Krakowie i wiem co to jest architektoniczne piękno. Proszę pamiętać zburzyć łatwo, trudniej coś zbudować a najtrudniej to mieć odwagę i nie zniszczyć.
Petycję mogłem podpisać bo w tej wili czasami mieszkałem.

Libor Zátopek

12:25 30.12.2012

Velmi rád bych připojil svůj podpis k této petici, ale jsem z Českého Těšína a text petice mi to nedovoluje. Neúcta k historii je nejspíše stále zakořeněná v lidech spojených s komunizmem, ať už přímo, nebo nepřímo prostřednictvím dobře vymytých mozků. Je smutné vidět Hořínovu vilu v tomto stavu, smutněji bude bez ní.

Ota Maňák

12:20 26.12.2012

Dobrý den! Jestli tuto budovu zlikvidují, tak už nevěřím na lidský rozum! Chtěl bych znát důvot proč je tato budova určená k demolici! urcitě ne proto, že ve Skřečoni není žádný super market :) ! Je také proti rozumu to, že v dnešní době, kdy křičíme a lamentujeme, že je krize! likvidujeme hodnoty nejen materialní ale i duchovní! Je toho hodně v našem městě co vnímáme jako pozitivní, ale také hodně opaku! Největší tragedie je, že tímto dáváme příklad naši mladé generaci! Veškeré hodnoty dnes nejsou v modě ať jde o cokoli! Vnímáme to všichni a mlčíme! Přitom věřím, že v lidech je velký morání potenciál! jen se konečně nadechnout a zakřičet DOST! Nechceme, aby nám někdo dokola vyplachoval mozky! Na světě je krásně i bez toho! Přeji nám všem spokojenost zdravého rozumu :)