Jednej.cz - Petice: NEDEJME SE! - proti zrušení pořadu Nedej se!

Podpisy:
2690 ze 20000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: vedení České Televize
Podporuje: Jan Dusík, Jan Haverkamp, Pavel Kindlmann, Jan Rovenský, Eva Tylová, Edvard Sequens


Text petice:

NEDEJME SE!


Veřejnoprávní televize nepatří, jak se mnozí domnívají, politickým stranám, ale veřejnosti. Těm, kdo ji jako koncesionářï platí, a prostřednictvím svých nezávislých zástupců (tzv. mediálních rad) by ji měli i kontrolovat. Jedním z nezastupitelných úkolů veřejnoprávního média je péče o zachování kulturních a přírodních hodnot, a odhalování všeho, co tyto hodnoty ohrožuje. V tomto smyslu naplňuje cyklus Nedej se / Přidej se, t.č. jediný investigativní TV pořad v oblasti životního prostředí, veřejnoprávní zadání přímo vzorně. Už přes dvacet let hájí kontinuálně práva občanů nejen na zdravý vzduch, čistou vodu a uchování přírodní a kulturní rozmanitosti, ale je i významným nástrojem při odhalování korupce v této oblasti. Ač na něj byly ze strany „potrefených hus“ podány desítky stížností a trestních oznámení, prakticky vždy daly soudy za pravdu tvůrcům proti stěžovatelům. Cyklus je totiž opřen o nezpochybnitelné poznatky vědců, má stoprocentní podporu českých univerzit a výzkumných ústavů, a není divu, že první, kdo se proti rozhodnutí, zastavit jeho výrobu, postavil, byli renomovaní vědci z Akademie věd ČR (viz Otevřený dopis řediteli ČT ze dne 11. 12. 2012).


I my se k tomuto protestu připojujeme a ještě jej rozšiřujeme, protože pořad nehájí jen zájmy české vědy, ale celé občanské společnosti. Naši představitelé rádi mluví o korupci, a přitom mlčí k likvidaci jedné z posledních platforem, jež tento mor dlouhodobě pojmenovává. Magazínů či dokumentů o krásách přírody produkují média víc než dost, co by ale citelně scházelo, je investigativní pořad, dívající se na prsty znečišťovatelům chemickým i etickým. Nechápeme, proč má být (pod komunistickým trikem „inovace“) likvidováno něco, co se osvědčilo. Svědčí o tom i první historicky udělená cena Václava Havla za přínos občanské společnosti, kterou cyklu letos udělila porota Trilobitu – ceny Českého filmového a televizního svazu, udělované nikoli za popularitu, nýbrž za kvalitu. Dostat během jednoho roku prestižní cenu i padáka, to je snad možné jen u nás v Kocourkově. Pořad přes 20 let nekompromisně hájil zájmy občanů – nyní je na čase, aby občané stejně nekompromisně hájili tento pořad


Vyzýváme proto se vší naléhavostí vedení České televize, aby od plánovaného zrušení jediného investigativního pořadu v oblasti ochrany životního prostředí a od jeho eventuálního nahrazení „neutrálním“ dokumentem o přírodě upustilo a aby byl pořad naopak, s ohledem na jeho obecně prospěšný význam při obhajování veřejného zájmu, rozšířen.


Petiční výbor:


Prof. PhDr. Vladimír Just, VŠ pedagog a TV kritik

Doc. Mg.A. Olga Sommerová, filmová režisérka

RNDr. Martin Bursík, ekolog a bývalý ministr životního prostředí

Prof. Ing. Josef Fanta CSc, ekolog (ekologie krajiny a ekologie lesa)

Tuto petici podporují: Jan Dusík, Jan Haverkamp (Greenpeace, Pavel Kindlmann, Prof. PhDr. Vladimír Just, VŠ pedagog a TV kritik, Doc. Mg.A. Olga Sommerová, filmová režisérka, RNDr. Martin Bursík, ekolog a bývalý ministr životního prostředí, Prof. Ing. Josef Fanta CSc, ekolog (ekologie krajiny a ekologie lesa, Jan Rovenský, Eva Tylová, Edvard Sequens,


---
Na emailovou adresu jsme obdrželi vyjádření Vladimíra Justa, spoluautora petice, člena petičního výboru a Miroslava Patrika, předsedy Dětí Země ke kauze ohledně této petice. Vyjádření můžete najít zde.
Datum: 17.12.2012 | Kategorie: Příroda | Kraj: Česká republika | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

DEMOS2013

13:20 27.03.2013

Dobrý den všem.
Musím zopakovat slova z vyjádření jedné ze signatářek: Lidi, probuďte se! Programová skladba veřejnoprávní televize je v současnosti silnou konkurencí soukromých stanic - zprávy: každodenní gotický horor; programová skladba: téměř jediné téma: bojte se! ČTV je pouhý zlomek důsledků systému, který jsme tu nechali vyrůst. Pokuste se zamyslet nad peticí Za obnovu demokracie v ČR, udělejte si čas, trochu času a připojte se; nedoufejte, že to za nás udělá někdo jiný. dr. Uldrichová

Administrátor

20:37 10.01.2013

Na emailovou adresu jsme obdrželi vyjádření Vladimíra Justa, spoluautora petice, člena petičního výboru a Miroslava Patrika, předsedy Dětí Země ke kauze ohledně této petice. Vyjádření můžete najít zde:

http://jednej.cz/done.php?id=50&cat=1

hana

17:24 06.01.2013

LIDI PROBUĎTE SE KONEČNĚ.KAŽDÝ KOMUNISTÉ,KOMUNISTÉ TOTALITA APOD. ALE PODÍVEJTE SE PRAVDĚ DO OČÍ.A TADY U TV JE OPĚT DALŠÍ DŮKAZ, KAM VŠE VEDE. PROBERTE SE.

Lenka

12:17 06.01.2013

rok 2013 nám tedy začal opravdu špatně, přímo katastroficky, amnestie grázlů a nyní zrušení posledních dvou pořadů, kde bylo možné slyšet pravdu. Hluboká totalita a diktatura. A ještě si ji platíme.
Jen pořád doufám, že nás to alespoň konečně probere .

Vladimír Prokeš

09:11 05.01.2013

Ano televize nám patří, ale ovládají ji strany a proto se pořady které ukazují na pravou podstatu problému ruší.
Potom se nemůžeme divit skutečnosti, že i veřejnoprávní televize v rozporu se zákonem o reklamě uvádí stranu Lidem jako součást vlády.
Tuto stranu nikdo nevolil, je to špinavá reklama z našich daní

Souhlas

09:58 23.12.2012

Souhlasím s peticí.Pryč s náhubkovými zákony a zákazy.

Jirka

19:22 21.12.2012

Zrušení pořadu Nedej se = další důkaz o cenzurování a neobjektivnosti České televize

Fabián

17:45 21.12.2012

Zrušení tohoto pořadu je jen dalším nepřekvapivým krokem současného gangsterského režimu.

majka

16:48 21.12.2012

Pořad Nedej se (i Přidej se) sleduji pravidelně každou neděli dopoledne a je to jeden z mých nejoblíbenějších pořadů.

Václav Nedbal

11:18 20.12.2012

Přestože se závěry tvůrců pořadu občas také nesohlasím, myslím, že tento pořad má ve spektru názorů na stav životního prostředí své důležité místo. Přínos tohoto cyklu rozhodně výrazně převažuje nad jeho negativy.