Jednej.cz - Petice: Podnikatelé na podporu Karla Schwarzenberga

Podpisy:
337 ze 1000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: Podnikatelé ČR
Podporuje: Vladimír Dlouhý, Stanislav Bernard, Václav a Elen Hofmeisterovi


Text petice:

Česká ekonomika je v recesi. Kontrola veřejných financí a relativně nízká zahraniční zadluženost je sice zásadně důležitá, ale stejně tak důležitá je kvalita podnikatelského prostředí a obecná situace v české společnosti, zajištující návrat hospodářského růstu. V tomto směru není stav naší země dobrý. Lidé jsou znechuceni politikou a nemají důvěru v budoucnost. Potřebujeme změnu. Prezident republiky nemůže zásadním způsobem ovlivnit hospodářskou politiku vlády, může však být nositelem změny, která postupně vrátí občanům důvěru ve stát i sebe sama. Z pozice své funkce i díky autoritě své osobnosti může přispět ke zlepšení podnikatelského klimatu a rozbití korupčních vazeb mezi politickými stranami, výkonnou mocí a podnikateli. Bude také hrát významnou roli při reprezentaci naší země v zahraničí a podpoře vývozců na světové trhy. Osoba prezidenta ČR, bez ohledu na omezené pravomoci dané ústavou, je tedy mimořádně důležitá i pro ekonomický výkon naší země.

Dnes, několik dní před rozhodující volbou v druhém kole, jsme si naprosto jisti, že ze dvou kandidátů jako jediný muže tuto úlohu s úspěchem sehrát pan Karel Schwarzenberg. Je to osobnost, která se muže stát nositelem právě těch změn, které budou důležité i pro podnikání a ekonomický růst.

Věříme, že Karel Schwarzenberg:

· bude věrohodným a důstojným reprezentantem naší země v Evropě i ve světě;

· dokáže najít politickou rovnováhu mezi pevným zakotvením České republiky v Evropě a podporou obchodních a ekonomických vztahů s dalšími významnými oblastmi a zeměmi, včetně Ruska a Číny;

· podpoří hospodářskou politiku zaměřenou na podnikání – snižování byrokracie, zeštíhlení státu, tak nízké daně, jak to sociální situace dovolí, jen nezbytné nutnou regulaci či vetší srozumitelnost a jednoduchost zákonů a pravidel pro podnikání;

· zasadí se o podporu vědy a vzdělání, rychlejší výstavbu dálniční a železniční infrastruktury a všechny další kroky důležité pro budoucí konkurenceschopnost české ekonomiky od podpory jaderné energetiky až po nový rozvoj učňovského školství;

· díky své autoritě dokáže před našimi občany obhájit i méně populární, avšak pro další hospodářský růst důležité kroky, které vlády budou muset realizovat.

 

Na rozdíl od druhého kandidáta, pana Miloše Zemana, zaručuje Karel Schwarzenberg skutečnou změnu, skutečný boj proti byrokracii a korupci a naději jak pro podnikatele, tak všechny další občany České republiky. Podporujeme proto jeho kandidaturu a dáme mu v druhém kole prezidentské volby svůj hlas.

Iniciátoři výzvy Vladimír Dlouhý a Stanislav Bernard vyzývají další podnikatele, aby připojili svůj podpis a podpořili Karla Schwarzenberga na funkci prezidenta České republiky.

Pokud se rozhodnete výzvu podpořit, pošlete prosím Vaše jméno a adresu na emailovou adresu:

prokarla2013@gmail.com

 

Iniciátoři výzvy:

Vladimír Dlouhý

Stanislav Bernard – pivovar Bernard

Václav a Elen Hofmeisterovi – Hofmeister s. r. o., Plzeň


Podnikatelé, kteří výzvu „Podnikatelé na podporu Karla

Schwarzenberga“ dosud podpořili:

Zbyněk Frolík – Linet s.r.o., podnikatel roku 2003

Vladimír Kovář – Unicorn Group, podnikatel roku 2008

Radim Jančura – Student Agency, podnikatel roku 2005

Petr Stuchlík – Fincentrum

Pavel Juříček – Brano Group, a.s., podnikatel roku 2006

Andrej Babiš – Agrofert Holding

Adam, Mariusz a Valdemar Walachové – Walmark, podnikatelé roku 2010

Kvido Štepánek – Isolit Bravo, podnikatel roku 2002


V Praze dne 21. ledna 2013






Datum: 21.01.2013 | Kategorie: Politika | Kraj: Česká republika | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

cernin

18:50 07.02.2017

Černin z Chudenic je rodově nárokový prezident za 1500 letou činnost pro český stát.Patří k polabským slovanům obývající oblast Chodů srboliticů z kmene chudiců.Rodově se rod nevzdálil 1500 let od sídelní vesnice Chudenic .Příbuzensky je spojen jak s anglickou královnou tak s vesnicemi jako je Berlin,Postupim,Praha,Drážďany,Kyjevem,Moskvou.Bývalý president Havel je příbuzným z Brandeburgu an der Havel  a z biskupství Havelbergu roku 946.První zpráva o polabskýchslovanech z roku 512 od Herulů.O kmenu chudiců jsou známky z labského brodu Dymín hradiště.

Marie Novotná

22:34 14.01.2015

A pamatujete si, co jste pánové  všechno naslibovali a kolik jste se napakovali? A také,  jak  slyšíte jenom  co chcete? Nebo si myslíte, že všichni kradou jako vy?  Pan kníže, ať si už dá pokoj. Vždyť už vám nikdo nevěří ani dobrý den. 

Senior

12:30 28.08.2013

Pamatuji TUZEX, doložky do pasu na cestu, dovolenou v Jugoslávii 2x za život, ostatní jen po mapách.
Lidé s přehledem a vizí jsou vhodní pro tuto zemi.
Přeji panu Karlu Schwarzenbergovi úspěch a podporuji jej.

Tomáš

20:14 26.01.2013

Tak máme zvoleno. Málo nás, nezdařilo se. Jsem zklamaný moc. Byla to krásná naděje a šance mít v čele ušlechtilého člověka, zasloužila by si to naše země.  Leč "lid" tomu chtěl jinak. Přeji panu Schwarzenbergovi v další činnosti mnoho zdaru.

George

04:37 26.01.2013

nebojte, nebude zadny kolotoc ! Klaus uz nadobro skoncil ! za 5 let budem volit Okamuru, a za tu dobu, bude mnohem vic nasranych lidi !

Josef Volek

18:07 23.01.2013

Volíme nejen Presidenta ČR, ale volíme mezi slušností a hulvátstvím, mezi zlodějem a hospodářem, mezi pohrdáním a šlechetností, mezi výsměchem a úsměvem, mezi opilcem a jasným názorem. Co vykonal pro ČR p.Zeman? Ani disent jej nezná. Pan Schwanzerberg i z exilu vždy pomáhal lidem v ČR, penězi, radou, pomocí. Jeho předci bránili ČR v dobách nejhorších (1938-39), kdy ostatní utíkali. Jeho sociální cítění a pomoc, kterou poskytuje potřebným spoluobčanům, jsou známé. Svým vzděláním, schopnostmi a skutky, po celý svůj život již dokázal jak moc mu leží na srdci obraz naší země a našeho lidu. Kdo a co proti němu stojí? To jsme již v minulých letech viděli. P.Zeman 10 let sedí na Vysočině ve svém domě a pro nikoho nic nedělal a nedělá. Máme šanci dostat na hrad člověka, který reprezentuje lidství, spravedlnost, slušnost. Který se postaví darebáctví a neslušnosti čelem. Potřebuje však vědět, že to také chceme, a že jdeme do toho s ním.

Ondrej Homola

12:32 23.01.2013

Volím Karla. Nevolím menší zlo, volím větší dobro.

Zkluzan Tavič

23:05 22.01.2013

Jasně že Karla, je divný ale v tomto bordelstátu normální, že se vypíše druhé kolo voleb i když je jediný kandidát v daném kole. Slyšel jsem v pravdě něco o tom, že se o presidentování uchází nějaký jezevčík či snad jezevec z vysočiny, ale to nemůže být vážně braná osoba. Ne do této fce. Na druhou stranu, Když je tu bordel, ať je tu i sranda, možná proto postoupil novodobý Žižka (nebo zeman) s Karlem do druhého kola:o) .Takže nyní p.Schwarzenberg, a až se bude volit obecní šašek, Miloši máš můj hlas, neboj;o)

Martin Linhard

22:43 22.01.2013

Dávám hlas panu Schwarzenbergovi a pevně věřím, že bude naším prezidentem. Nechtěl bych se dožít rotace Klaus-Zeman-Klaus, který dokázal velký vzor V. Klause Putin.

Pepe K

20:14 22.01.2013

Stale jeste verim,ze vetsina lidi pozna,pochopi a vybere lidskou slusnost,gracii,noblesu a da ji prednost pred hulvatstvim a vulgaritou. Jiz brzy pozname....Drzim Vam pan Schwarzenbergu, nas Karle, tim padem nam vsem, palce!!!!