Jednej.cz - Petice: NE schválení povolení přeletů a průjezdů cizích vojenských sil přes území ČR

Podpisy:
417 ze 1000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: Poslanecká sněmovna a Senát Parlamentu ČR
Podporuje:


Text petice:

Svým podpisem se připojuji k následující Výzvě Parlamentu České republiky:

Chcete někoho bombardovat a potřebujete přelet přes ČR? Dopředu souhlasíme.

Bombardujte!

Výzva k Parlamentu ČRVláda předkládá Parlamentu ČR návrh ohrožující suverenitu naší země, kdy svým stanoviskem dopředu souhlasí s nedefinovanými přelety a z toho možnou případnou agresí proti suverénnímu státu:


Jedná se o sněmovní tisk: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=6&t=889, text http://www.psp.cz/sqw/text/orig2.sqw?idd=139501


Rozhodnutí vlády o přeletech a průjezdech ozbrojených sil jiných států přes území České republiky v roce 2013,


z něhož citujeme:


"S ohledem na četnost a krátké lhůty předkládání požadavků na přelety a průjezdy ozbrojených sil jiných států přes území České republiky je technicky prakticky nemožné, aby vláda rozhodovala o každém jednotlivém přeletu či průjezdu samostatně.


V případě přeletů a průjezdů uskutečňovaných v souvislosti s probíhající vojenskou operací je navíc ze zahraničně-politického hlediska nevhodné rozhodovat o přeletu či průjezdu těsně před jeho realizací. Potenciální možnost neschválení přeletu či průjezdu může u spojenců důvodně vyvolávat nejistotu a snižovat tak důvěryhodnost České republiky jako spolehlivého
partnera.


Nejschůdnějším řešením problému vydávání přeletových a průjezdových povolení ve lhůtách umožňujících realizaci těchto přeletů a průjezdů ozbrojených sil v požadovaných termínech se podle zkušeností z předchozích let jeví vyslovení souhlasu vlády s přelety a průjezdy ozbrojených sil jiných států přes území České republiky, které se uskuteční v nadcházejícím kalendářním roce."


Tento text má být předložen Parlamentu ČR ke schválení během aktuální schůze Parlamentu jako bod č.150:

http://www.psp.cz/sqw/ischuze.sqw?o=6&s=51Poskytnutím vzdušného prostoru se tak ČR může podílet na případných masakrech a vraždění civilních obyvatel, jako tomu bylo např. v dobře známém případě bývalé Jugoslávie, kde bylo bombardování civilních obyvatel nesmyslně obhajováno humanitárními důvody.


Vojenské údery a jejich plánování nejsou a nesmějí být věcí nahodilou a nepředvídatelnou, nerozhoduje se o nich během několika dnů a nejsou realizovány z náhlého pohnutí mysli.


Jsou to plánované, promyšlené akce, kterým musí předcházet dlouhodobé vyjednávání a pokud dojde při jejich realizaci k usmrcení civilních obyvatel, jedná se dle Českou republikou podepsaných Ženevských úmluv o válečné zločiny, resp. vraždy.


Pokud vláda Petra Nečase umožní využití vzdušného a pozemního prostoru ČR k vojenským akcím s následkem úmrtí civilistů, musí za to nést plnou odpovědnost a skončit před mezinárodním trestním tribunálem. EU je nositelkou Nobelovy ceny, kterou dostala za mír, tak se podle toho musíme (mírumilovně) chovat.


Vyzýváme parlament ČR, aby odmítl plošný souhlas přeletů a průjezd cizích vojenských sil přes území ČR.


Doposud se k výzvě připojili:


Eva Novotná, mluvčí za iniciativu Ne základnám

Luboš  Rypka, Occupy Praha

Pavel Vachtl, Iniciativa za demisi vlády

Renata Hanušová, Akční spolek nezaměstnaných

Milan Valach, František Vlásek, Hnutí za přímou demokracii

Petr Rohel, ostravský ProAlt

Jan Korál, New World Order Opposition


Petr Tuček, Miroslav Stainer, Pavla Stainerová, Václav Exner, Libuše Staňková, Eliška Svobodová, Milan Smrž, František Stočes, Květoslava Pohlhammer Lauterbachová, Eduarda Heczková, Kateřina VojtíškováDatum: 12.02.2013 | Kategorie: Lidská práva | Kraj: Česká republika | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

joe

16:46 31.03.2013

pouze odvádíte pozornost od skutečných problémů naší zubožené zemičky! Rozhodovat si můžeme jak chceme, ale nic nám to nepomůže! Jedině, možná, můžeme zabránit v příchodu Rusům - díky tomu, že jsme v NATO. Jedinou zárukou by bylo přestěhování na Mars :-)

Jedinou šancí pro českou ekonomiku je radikální snížení byrokratického aparátu na polovinu, zestátnění nakradeného majetku během „privatizace“ a jeho skutečný prodej za skutečné peníze, zabavení nakradených miliónů jako na Kypru a uzákonit vyrovnaný rozpočet!

Hlasujte pro konečné zjednání pořádku na:

http://jednej.cz/petition.php?id=1805

Eris07

23:12 16.02.2013

Dobrý den všem,
ráda bych všechny signatáře požádala, aby se seznámily s peticí Za obnovu demokracie v ČR. Děkuji. dr. Uldrichová

stoces

16:29 14.02.2013

Nase zeme je v NATO.Smirte se s tim, komunisticti dobytkove.Tak jako se s tim smiril valecny zlocinec a komunisticka zruda Milosevic.

Aki.Lee

13:49 14.02.2013

Děkuji mnohokrát za petici a její šíření, je třeba aby více a více našich občanů otvíralo oči a svá srdce. Vyhrajeme, je to nevyhnutelné.