Jednej.cz - Petice: PETICE ZA ZACHOVÁNÍ LA CASA BLŮ

Podpisy:
3280 ze 10000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: Starosta Praha 1: Ing. Oldřich Lomecký Úřad městské časti Praha 1 Vodičková 18
Podporuje: Lidí


Text petice:

Adresováno:                     Úřad MČ Praha 1

Vodičkova 18

115 68 Praha 1

 

 

 

PETICE

ZA ZACHOVÁNÍ LA CASA BLŮ

 

Využíváme své právo garantované článkem 18 Listiny základních práv a svobod a obracíme touto peticí na Úřad městské části Praha 1 se žádostí o zachování podniku La Casa Blů jako nedílné součásti společenského života na Starém Městě.

 

La Casa Blů byla založena roku 1996 pražským Chilanem Jorgem Zúńigou a je už více než 16 let místem, v němž se setkávají lidé rozličných národností, ras, vyznání, názorů nebo orientace. La Casa Blů podporuje toleranci, přátelství a vstřícnost mezi návštěvníky, ať už je jejich domovem Praha nebo jakýkoli jiný kout světa. La Casa Blů je jedinečná 100 % nekuřácká „hispánská“ hospoda, kavárna a nekonformní bar v Praze, kde se střetávají rozličné kultury, jazyky a myšlenky, doprovázeny vřelou péčí studentské obsluhy, kouzlem Jižní Ameriky a kde byl natočen film Samotáři. 

 

Nejen dobré jídlo, nejen fúze jídla tex-mex a jihoamerických receptů, nejen jihoamerické maso, nebo slavné chilské sendviče „Chacarero“, nejen chilské víno podávané v karafách a lákavé koktejly, ale především španělský pojem „Sobremesa“, což znamená dlouhé sezení a klábosení po jídle a pití, dodává podniku La Casa Blů jeho kouzlo. Devizou La Casa Blů je právě uvolněná atmosféra a přátelství, to vše za přispění pracovníků více než 10 různých národností.

 

Jsme přesvědčeni, že místa s duší jako je La Casa Blů je třeba zachovávat a podporovat, byť jsme si vědomi toho, že může hlavní město Praha jako majitel nemovitosti získat od jiných zájemců o nebytový prostor v lukrativní části Prahy i vyšší nájemné.

 

Jsou však finance skutečně to, o co jde při správě věcí veřejných především? Nemělo by jít spíše o ochranu a naplňování jiných hodnot veřejného zájmu? Opravdu chceme v centru Prahy další luxusní restauraci nebo bezduchý bar pro ty návštěvníky, kteří si při příjezdu domů ani nebudou pamatovat prostředí nebo název podniku, ve kterém dostali nalito?

 

Adresujeme proto tuto petici Úřadu Městské části Praha 1 a žádáme:

a) zpětvzetí výpovědi z nájmu nebytových prostor pro provozovatele La Casa Blů.

b) V případě, že ke zpětvzetí výpovědi z jakéhokoli důvodu nedojde a o novém nájemci bude rozhodnuto ve výběrovém řízení, žádáme, aby jediným kriteriem pro rozhodnutí o nejvhodnějším uchazeči nebyla jen nabídnutá výše nájemného, ale aby bylo přihlédnuto také ke společenskému přínosu a zachování „ducha místa“.


Autorka Petice: Markéta Kadlecová 

Kontaktní adresu: AlmiDekor, Palladium, 2. p.


 


Datum: 07.03.2013 | Kategorie: Kultura | Kraj: Praha | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

demos2013

23:39 30.03.2013

Dobrý den všem,
je Vás více než 3100, kteří jste podepsali a je jasné, že Vám záleží na tom,co se v této zemi děje, byť by to bylo jenom jedno místo v Praze. Máte pravdu, těm,kteří rozhodují jde zřejmě jenom o peníze "na posledním místě"! Děje se to všude a trvá to už 20 let. Je na čase se zamyslet a jednat. Seznamte se, prosím, s peticí Za obnovu demokracie v ČR. ...a Markétě děkuji, není mnoho podepsaných petic. :-) Je nás víc jak8 mil. občanů, kteří můžeme rozhodovat ve volbách a ve stranách, ze kterých si máme vybrat je jenom1,6 %, ...a ve skutečnosti vládne pár stovek lidí, kteří našli v politice svůj byznys - byznys s informacemi...Přemýšlejte a jednejte - připojte se. V.U.

elidor

00:43 20.03.2013

at zrusi nejaky stanek s hadry, nebo hernu s automaty

Michaela

13:33 14.03.2013

Měla by zůstat!! Už jen proto, že se tam schází tak rozmanitá společnost.. :) mi se tam moc líbilo

Karel

03:44 13.03.2013

A teda více nefunkční stránku na petice jste vybrat nemohli.

Karel

03:42 13.03.2013

tak o cizácích bych nemluvil, přece jenom La Casa Blů nezní ÚPLNĚ ČESKY a jenom česky se tam rozhodně nemluví :)
ale líbí se mi ta hospoda. jedna z hospod, kam jde v centru zajít. Nechat pls.

Michal G.

17:23 12.03.2013

Kolik normálních podniků vzniklých v devadesátých letech na Praze 1, již zmizelo kvůli nenažranosti kamarádíčků lidí z magistrátu?  Např: Blatouch ve Vězeňské (teď je tam drahé kadeřnictví, asi padesáté v okolí), Gamin na Kozím plácku a pod.  Jsem proti zrušení La Casa Blů! MIchal G. Praha 1

Igor

12:36 12.03.2013

Ano La Casa Blů už prostě k Praze patří.

Tereza

11:59 12.03.2013

Já chápu skepsi, že to nemá smysl. Ale na druhou starnu, hospodu u Černýho vola se vybojovat povedlo. Kdo nic nezkusí, taky nic nezíská. Je dost možný, že to nepomůže, ale kdo si přeje zachování toho podniku, tak to musí aspoň zkusit. Tak si nechte ty pesimistický nálady pro sebe a snažte se ;)

Jiří Antonín Votýpka

10:01 12.03.2013

Napsal jsem již jeden komentář ale nezveřejnil se - je tam jen prázdno.Tak ještě jednou. Braňte každou naši hospůdku která je v místě našeho domova.Nedovolte udělat z našich rodišť Babylón a Sodomu.V těch historických obyčejných hospůdkách tak se odvíjel i život našich předků.Nechtějme jen zachovat ráz našeho domova ale spojme se pro prosazení domovského práva - jsme vyháněni z našich rodišť, které devastují a obsazují cizáci.. 

mecano

14:35 11.03.2013

Bez sance :-) budouci novy majitel strci komusi obalku na Praze 1, rekne, ze bude platit vyssi najem, takze i kdyby se cela Praha postavila na hlavu, hospoda bude patrit tomu, kdo da vic...takhle to chodi.