Jednej.cz - Petice: Petice za lepší diagnostiku a léčbu lymské boreliózy

Podpisy:
1214 ze 1000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: Ministerstvo zdravotnictví
Podporuje: Borelioza CZ o.s.


Text petice:

Občanské sdružení Borelioza CZ se připojuje k celosvětovému protestu proti současnému způsobu diagnostiky a léčby lymské boreliózy (LB). Členové našeho občanského sdružení pocházejí především z řad postižených pacientů. V rámci svých omezených možností se snaží o nápravu situace prostřednictvím otevřené komunikace s veřejností i s lékaři. Občanské sdružení vzniklo v roce 2009 jako reakce na špatnou informovanost občanů, a bohužel často i lékařů, o problematice diagnostiky a léčby LB. Současná léčba LB je totiž stále nedostatečná, diagnostika velmi nespolehlivá a situace okolo LB představuje  i ekonomicko-politický problém. Zájem o pacienta a jeho zdraví, tedy i jeho léčba jsou druhořadé. Veškeré naše dosavadní snahy o konstruktivní diskuzi ohledně problematiky LB nejen na úrovni lékařů, ale i se zástupci Ministerstva zdravotnictví a SIL, byly prozatím bezvýsledné.

Pomozte nám tuto situaci změnit a podpořte Občanské sdružení Borelioza CZ podpisem petice v jeho snaze o dosažení tohoto desatera:

 

1)     Oficiální uznání chronické lymské boreliózy, dost bylo lhaní o postboreliovém sydromu!

2)     Vznik jednoho celorepublikového centra, které by se zabývalo LB a dalšími chronickými infekcemi. Regionální infekční oddělení mají tendenci léčit jen akutní infekce a to často velmi nedostatečně.

3)     Vypracovat korektní doporučený postup diagnostiky a léčby LB. Stávající obsahuje řadu zásadních chyb a zavádějících skutečností. Zkracující se léčba zanechává řadu pacientů přecházejících do chronického stádia.

4)     Na současné nespolehlivé diagnostice nelze stavět tzv. "na důkazech založenou medicínu", která doslova ignoruje skutečný stav pacienta a ničí jeho důvěru v lékaře.

5)     Zajištění dostupnosti účinných léků na chronické infekce, vč. chronické boreliózy, které jsou v současnosti v ČR nedostupné (např. Minocyklin, Tinidazol, mnohá antiparazitika) - buď nemají registraci vůbec, nebo jsou registrované, ale nedovážejí se.

6)     Uznání kombinovaných antibiotických protokolů jako léčbu pokročilé LB a dalších chronických infekcí.

7)     Vyšetřovat systematicky i další infekce z klíšťat a krev sajícího hmyzu, které léčbu boreliózy komplikují nebo znemožňují, jako jsou anaplasma, ehrlichie, babesie, bartonella, plasmodia, viry...

8)     Prokázat vzájemné souvislosti chronických infekcí a autoimunitních onemocnění, příp. dalších poruch imunitního systému.

9)     Začít učit pravdu o chronických infekcích a jejich příčinných souvislostech s autoimunitními onemocněními na lékařských fakultách.

10) Přestat systematicky devastovat Státní zdravotní ústav a investovat peníze do výzkumu chronických infekcí, což přinese v důsledku zlepšení zdravotního stavu obyvatelstva obrovské úspory na sociálních výdajích a růst HDP.

 

Léky na LB jsou relativně levné, i to je důvod, proč výzkum a klinické zkoušky stagnují a jsou mimo oblast zájmů farmaceutických firem. Jsou propagovány zbytečné a finančně náročné vyšetřovací metody a tlumicí léky, které jsou jen zátěží jak pro pacienta, tak pro zdravotní systém a příčinu onemocnění neodstraňují.

V současné době přibývá klíšťat, zvyšuje se jejich infekčnost a na základě nedostatečné léčby se mohou velmi rychle rozšiřovat také řady chronicky nemocných pacientů. Prosím, pomozte nám tento nebezpečný trend zvrátit.

 

            Za všechny pacienty a OS Borelioza CZ Vám děkuje

Ing. Petr Dymáček PhD., místopředseda OS


Datum: 09.04.2013 | Kategorie: Zdraví | Kraj: Česká republika | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

Darexy

19:19 27.06.2013

Díky moc, že pomáháte lidem, co mají boreliózu nebo těm, co mají příznaky a hledají odpovědi, které se jim nedostávají. Je smutné, že kvůli ignoraci lidé musí stále bojovat s doktory, kteří je odmítají léčit a tím pádem stále trpí bolestmi, takže to není těžké jen po fyzické, ale také po psychické stránce. Jen tak dál a ještě jednou velké díky!

hypercube

00:07 13.05.2013

s tím mikroskopem je to fakt hodně divné...a přikláním se k tomu podvodu..ve světle už nic vidět nemůžeš, pač je to míň než jeho vlnová délka. proto se používají ty elektronové...

Petr

10:02 07.05.2013

Dekuji za upozorneni ondreji. V tistene verzi petice opravim.Zdravi Petr

10:01 07.05.2013

Dekuji za upozorneni ondreji. V tistene verzi petice opravim.Zdravi Petr

ondrej

12:58 06.05.2013

Vážený pane Dymáčku myslím, že v bodě jedna je "typo" ve slově "sydromu" namísto "syndromu". Na poselství to nemá vliv, ale stejně by to možná stálo za opravu.
S pozdravem Ondřej

Petr

00:50 01.05.2013

Egone,pokud se jedna o mikroskop Ergonom, je to podle me podvod. Nenalette podvodnikum z Nemecka.
Borrelie jsou videt uz pri zvetseni 500-1000x. Dr, Bozsik Madarsku ma specalni patentovanou metodu zpracovani krve a postup jak lepe detekovat borrelie v krvi pomoci mikroskopie v temnem poli,
http://www.youtube.com/watch?v=AiwRTu9zg5k

egon

00:04 01.05.2013

Máme v plánu pokusit se dostat speciální mikroskop do CR. Jeho cena je bohužel v řádech desítek miliónů korun. Ale jedná se o jediný přístroj na světě s zvětšením 9000x ve viditelném světle, při pozorování živých vorků. Je zde možné přímé prokázání borelie a ostatních patogenů on-line. Zatím si dopisuji s výrobcem není moc ochoten prodávat.

maruschka

14:20 28.04.2013

Ďakujem za nás všetkých, budem šíriť u nás po Slovensku, tiež sú nás tu mraky boreliatikov..

Ruhaujan

01:10 11.04.2013

podepsano a rozeslano mnoha trpicim super prace Petre dekujem Jana

Petr

22:13 10.04.2013

Dekujeme za podporu teto petice. Budeme podepisovat i papirovou verzi.Pripojte se proto prosim, kdo muzete,  k demonstraci pred MZdr v Praze v patek 10.5. od 12 do 16h.
http://sdruzeni.borelioza.cz/cs/projekty_a_akce/?

S diky Borelioza CZ o.s. Petr Dymáček