Jednej.cz - Petice: Petice proti omezení kapacity lázeňské péče pro děti a uzavření komplexu Vesna

Podpisy:
20751 ze 2000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: Vedení SLL Janské Lázně, Ministerstvo zdravotnictví
Podporuje:


Text petice:

Vedení SLL Janské Lázně rozhodlo, že v září 2013 dojde k uzavření komplexu dětské léčebny Vesna. Péče o děti by měla být přestěhována do jiného objektu, který má však mnohem menší kapacitu a jeho okolí není příliš vhodné k pohybu dětí.  V květnu se má propouštět 100 zaměstnanců, z toho bude 80 lidí ze zdravotnického personálu. Pokles v počtu klientů a propuštění zaměstnanců způsobí existenční problémy mnoha firem v Janských Lázních, které jsou na lázních existenčně závislé (ubytovny, restaurace, obchody, pizzerie). S touto situací se nehodláme smířit. Vesna byla, je a doufáme, že i bude jedna z nejlepších dětských léčeben pro handicapované děti. Proto žádáme vedení SLL Janské Lázně a Ministerstvo zdravotnictví, aby hledalo taková opatření, která povedou k zachování lázeňské péče pro děti v komplexu Vesna.

Petiční výbor:

1. RNDr. Hana Pánková, Ph.D., Na Tržišti 1090, 25601 Benešov
2. Lucie Langová, Podlesí 538, 46342 Hodkovice nad Mohelkou
3. Iva Řezníčková, Svažitá 357, 54101 Trutnov

Zástupce petičního výboru:
RNDr. Hana Pánková, Ph.D., Na Tržišti 1090, 25601 Benešov
info@zachranmevesnu.cz, Hana.pankova_gmail.com, tel 732 915 014

!!!POZOR!!!
Dne 15. černa 2013 bude ukončena klasická i elektronická verze petice. Podepsané archy prosím posílejte na adresu: Iva Řezníčková, Základní odborová organizace, Oblastní nemocnice Trutnov a.s., Gorkého 77, 54121 Trutnov. Elektronická petice bude po jejím uzavření vytištěna.Obě petice budou doručeny na Ministerstvo zdravotnictví ČR a budou projednány na veřejném zasedání v Senátu Parlamentu ČR (termín bude upřesněn na www.ZachranmeVesnu.cz).

Písemnou verzi petice (a její anglickou verzi) lze najít na následujícím odkazu

Tato petice má událost na Facebooku, do které můžete pozvat své přátele: https://www.facebook.com/events/377390199040306/


---

Reakce médií na tuto petici: Novinky.cz, ParlamentníListy.cz, KrajskéListy.cz, ČeskéNoviny.cz, Deník.cz, Deník.cz, iDNES.cz, ČeskáTelevize.cz, iPrima.cz, ČeskáTelevize.cz, HáloNoviny.cz, Deník.cz, iDNES.cz, Deník.cz, ParlamentníListy.cz, KrajskéListy.cz

---

Reakce politiků a veřejně známých osobností na tuto petici: SPOZ, ČSSD, VV, KSČM, Michal Horáček, The Tap Tap, Národní rada zdravotně postižených, Taňa Fisherová, LIDEM, Vít Bárta, Michal Babák, Soňa Marková, Leoš Heger, Miloš Zeman,
Datum: 27.04.2013 | Kategorie: Zdraví | Kraj: Královéhradecký | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

hana

10:09 30.08.2013

je mi líto že jste propustili právě sestřičku nazývanou maminečkou.setkala jsem se s velmi něžným a vstřícným přístupem k postiženým dětem.léčebna vesna je pohádková i díky nadaci chantal poulin a jsem schopná tyto kresby restaurovat.záštitou je má dcera Dis.pro restauratorství.jsem ochotna přispět jakoukoliv aktivitou. 

Zdeňka Řezaninová

16:00 23.07.2013

Dobrý den,protože jsem měla ve Vesně zaměstnanou příbuznou (Jitku) a vím, jakých výsledků se tam dosahovalo v léčbě dětí, připojuji se k petici za její záchranu. Moc fandím, aby to pomohlo.

Hana Tůmová

10:28 04.06.2013

Dobrý den,paní Rězníčková.Moc děkuju za informace,též s Vámy souhlasím,že se na to nedá spolíhat,a že to může za pár měsíců se to znovu zvrknout.Včera jsem sledovala Reportéry na Cˇ T  1.Myslým si,že je to jen jeden velký Biznis.Bojím se to tu napsat od pusy,ale tak to prostě je a zřejmně bude,co se děje v našem státě.Byl to jen pokus a snaha o záchranu,jezdíme do té Vesny také 5.let,to se nedá jen tak zahodit.Mockrát děkuji a držím palce,aby se povedlo Vesnu zachránit.S pěkným pozdravem.Tůmová.

Iva Řezníčková

07:53 03.06.2013

Pro Ivetu: ani jeden. Dnešním problémem není privatizace, ale chybějící platby pojišťoven (více pacientů) na provoz Vesny. Zapomeňte na privatizaci, ta dnes není na pořadu dne a nikdy nebyla. Jde jen o nepodložené spekulace. Vy by jste privatizovala lázně, které jsou (stejně jako mnohé jiné) před bankrotem? navíc pokud by někdy privatizace byla, pak celých lázní. Samotnou Vesnu prodat ani nelze. Napněme všechny své síly na změnu indikačního seznamu. Děkujeme. Iva Řezníčková

Iva Řezníčková

07:51 03.06.2013

Dobrý den paní Tůmová, stále doufáme, že Vesnu zachránit lze. Jen se nemůžeme spoléhat na proklamace pana ředitele, kterému to nařídil ministr a který ale nemá finanční prostředky aby provoz Vesny nadále zajistil. Obáváme se toho, že za pár měsíců až vše utichne se opět Vesna z důvodu nedosttku peněz uzavře. Právě proto podnikáme kroky na celostátní úrovni, včetně této petice. V sobotu po demonstraci se naše iniciativa za záchranu Vesny stala součástí krizového štábu lázeňství ČR a budeme se snažit o změnu indikačního seznamu. To je jediné řešení, jak už tu zmiňovala paní Pánková. S pozdravem Iva Řezníčková

Iveta

18:26 01.06.2013

Za dnesni manifestaci vsem organizatorum dekujeme.Problem je mozna v tom, ze se k zachovani Vesny vyjadroval pouze  ministr zdravotnictvi, ale koncepce privatizace Vesny lezi na ministerstvu financi. Kdo tedy bude skutecne rozhodovat o zachovani detske lecebny? Heger nebo Kalousek?

Hana Tůmová

17:02 01.06.2013

Dobrý den,paní Rˇezníčková.Je mi z toho všeho smutno a nejenom mě.Zě s tím se asi nic nenadělá.Pro všechny je to určitě i pro nás srdcová záležitos,rádi jsme tam jezdili a když to pujde,budem jezdit i na dále.Do Vesny jsme jezdili 5.let a máme to do Vesny 260 km.Máme Vesnu rádi.Dnes mi opět tedy přišel email od paní Jany Hřebáčkové z vedení DLL Vesna,že můžu tu to informaci posílat dál i na Facebok,že se Vesna nebude rušit.Můžu to přeposlat meilama.Ale otázka zřejmně asi bude,co se bude dít dál.Určitě všechno sledovat budu,jen byla snaha a pokus o záchranu,ale sám člověk asi nic nezmůže.Je nám z toho hodně smutno.S pěkným pozdravem,Tůmovi.Ps:A jinam se nám jezdit nechce.

Iveta

00:33 01.06.2013

Dobry vecer, 1.) bohuzel na portalu obchodniho rejstriku je verejne pristupna informace o ucetni zaverce naposledy za rok 2010. Informace za  2011 a 2012 tam  uz nejsou.2.)firmy sleduji v ucetnictvi hospodareni dle stredisek, tedy vynos,ztratu i zisk jednotlive,3.)za zvazeni by mozna stalo oddeleni hospodareni Vesny a dospelych,4.)urcite jen malinka skupinka deti navstevovala i v minulosti Vesnu 2x rocne,5.)pojistovny asi priplaceji na pobyt doprovodu,jinak by nebyl potreba jejich souhlas pred odjezdem do lazni.6.)potencialni zajemci o koupi Vesny proste jen cekaji...Zachranme Vesnu!!!

Hana Pánková

23:06 31.05.2013

Dobrý večer.
V současné době neexistuje jiná možnost, jak zachránit Vesnu, než změnit indikační seznam. Problémů je zde bohužel několik. Hospodaření Vesny a dospělých je neoddělitelné, platby od pojišťoven jsou velmi nízké, a to zejména u dětských pacientů (platí přibližně stejnou částku jak pro děti, tak i pro dospělé, přičemž u dětí je z této částky hrazen i doprovod). Takže i kdyby byla Vesna po celý rok plná, tak lázně při životě neudrží, vždy ji dotovaly zisky z dospěláků. Díky novému indikačnímu seznamu však dospěláci zejí prázdnotou. Vesna je sice plná, ale nikdo neví, co bude na podzim, až nepřijedou ti, kteří měli dříve pobyt 2x za rok a nyní již jen 1x. O privatizaci nikdo nic neví, již v roce 2007 byla zastavena ministerstvem financí. Hana Pánková

Hana tůmová

20:35 31.05.2013

Dobrý den,paní Rˇezníčková.Moc děkuju za informace,jen jsem se snažila pomoct,ale člověk ani neví jak.Vadí mi ta bezradnost.Také doufám,že se podaří Vesnu zachovat.S pěkným pozdravem.Tůmová.