Jednej.cz - Petice: Ukaž „stopku“ geneticky upraveným potravinám v Česku!

Podpisy:
4105 ze 10000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: Vláda ČR
Podporuje:


Text petice:

Genetické znečištění je mnohem vážnější hrozbou pro náš svět a naši zem, než je spalování geneticky modifikované kukuřice. Vědci vyzvali světové velmoci, aby přehodnotily budoucnost zemědělství a hledaly spíše trvalou udržitelnost než korporátní zisky. Žádáme vládu o zavedení národní značky „Bez GMO“ - GM-free.


Stovky evropských výrobců potravin (coop, Friesland Campina), maloobchodníků (Carrefour) a regionů nyní nabízí GM-free hovězí, vepřové, jehněčí, kuřecí, vejce, ryby a mléčné výrobky jako součást svých marketingových strategií zaměřených na témata jako jsou bezpečnost potravin, kvalitní zemědělství, biodiverzitu, férový obchod, trvalou udržitelnost a klimatické změny.

 

Tyto strategie jsou podpořeny národními značkami „Bez GMO“ a vládními omezeními v Rakousku, Itálii a Německu, k nim se ještě do konce roku přidá Francie. Prodej mléka bez GMO raketově vzrostl poté, co se označení v Německu začalo používat. Tisíce značkových výrobců v USA uplatňují podobné strategie. 

Česká republika by měla podniknout podobné kroky s cílem, aby české výrobky bez označení propagujícího absenci GMO k odlišení domácí produkce, byly vyloučeny z globálního trhu. Snaha naší vlády má dávat jasný podnikatelský smysl a výhodu pro domácí zemědělský, potravinářský i turistický sektor.

 

Žádáme proto vládu ČR:

 

 • Zakažte pěstování všech geneticky upravených plodin (GMO) a zaveďte povinné označení pro potraviny, obsahující GMO, a to včetně masa, vajec, ryb, korýšů a mléčných výrobků pocházejících ze zvířat krmených krmivem obsahujícím GMO.
 • Vyhlaste Českou republiku jako zónu bez GMO. Propagujte konkurenční výhody Česka jako země bez GMO.

 • Zaveďte GM-Free logo a podpořte reklamní kampaň, podobně jako to udělalo Německo.
 • Tato petice má událost na Facebooku, do které můžete pozvat své přátele: https://www.facebook.com/events/539675449421441/

  Tato petice má také webovou stránku: http://www.jyd.cz/news/vlado-ukaz-stopku-geneticky-upravenym-potravinam-v-cesku-/
  Datum: 08.08.2013 | Kategorie: Politika | Kraj: Česká republika | Nahlásit petici

  Podepsat tuto petici

  Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
  předána žádné třetí straně.

  Komentáře

   

  query failed: Table 'comments' is marked as crashed and should be repaired