Jednej.cz - Petice: Petice za odvolání ředitele České televize kvůli cenzuře projevu prezidenta

Podpisy:
1899 ze 5

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: občanům
Podporuje: Protiproud


Text petice:

Vážený generální řediteli České televize, pane Petře Dvořáku,

Česká televize, kterou již tři roky řídíte, provedla prokazatelnou cenzuru projevu prezidenta České republiky, když z něj vystřihla jméno kontroverzního miliardáře Zdeňka Bakaly.

Prezident uvedl pana Bakalu, považovaného za vlivného zákulisního hráče České televize, v negativním kontextu.

Video zde

Cenzura ve státoprávní televizi je zcela skandální počin, pro který neexistuje omluva a který v nás, televizních divácích a plátcích daní, z nichž žijete, vyvolal zděšení.

Česká televize tak ztratila kredibilitu. My, televizní diváci, máme oprávněné obavy, že nešlo o jediný případ cenzury. K cílenému ovliňování veřejného mínění skrze cenzory může docházet denně.

Cenzura, prováděná v české televize je zcela neslučitelná s demokracií, která je základním principem této společnosti. Ba co hůř - je v jejím přímém rozporu.

Žádáme Vás proto, pane generální řediteli, abyste okamžitě rezignoval na svou funkci.


Datum: 28.11.2014 | Kategorie: Politika | Kraj: Česká republika | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

ADrv.

21:21 28.11.2014

Neobjektivita, zamlčování informací, překrucování skutečností, tendenční a jednostranně zaměřené zpravodajství. Štvavá propaganda na objednávku. Cílená snaha o debilizaci tohoto národa. To nás opravdu tak podceňují? Za co platíme koncesionářské poplatky?

Libor

19:57 28.11.2014

  Vedení veřejnoprávní televize by nemělo být ani vzdáleně nakloněno žádným politickým vlivům nebo stranám a tak by mělo i vypadat její zpravodajství a informování veřejnosti. Od jisté doby to u ČT ale už neplatí. Redaktoři nejsou v diskusních pořadech stejně ostří vůči politikům různých stran. Z Ukrajiny se za bernou minci berou pouze informace vládních  zdrojů - pravdu nebo pohled východních Ukrajinců tam nikdo nehledá ...VRAŤTE NÁM NESTRANNOU TELEVIZI, NÁZORY SI CHCEME DĚLAT SAMI !!! 

Libuše

19:38 28.11.2014

Je třeba ihned řešit celé to nasazené Bakalovské vedení ČT ,co se to s Vámi stalo vždyť Vy už otevřeně straníte neonacistům ,dehonestace presidenta ČR zvoleného v demokratických  volbách  je bezbřehou drzosti řízenou z US embasy ,a ČT  se chová jako její věrný slouha

Libuše

19:38 28.11.2014

Justin

19:28 28.11.2014

Jako koncesionář řádně platící koncesní poplatek mám nárok aby toto medium bylo objektivní a ne hlásná trouba profašistických sil v evropě.Nechci aby námi placené medium se podílelo na snahách vyvolat válku v evropě. Je třeba vyměnit nejen ředitele ale i většinu politicky zkorumpovaného vedení

Nepetent

18:48 28.11.2014

Antihavel

18:04 28.11.2014

havlouidy bychom měli z televize konecne vypraskat

Mirek

18:02 28.11.2014

Česká TV, bůhví proč se snažící dohnat hnusné soukromé televizní stanice (ovšem za náš peníz!!!) - tedy tato ČT absolutně selhala!

Nitram Samuel

18:00 28.11.2014

Pravda a láska pochází z ducha, když se tato pravdoláskově povýší na tělo, zaznívá pak již jen annální odér těla. Je nějak příhodné, že po 25-ti letech jsme zas nějak hlouběji tam někde v pr.(cenzurováno).li. Měli jsme alespoň své klíče, ty nám nyní vzala exe-privatloby a Sam má v rukách biče. Doma u stolu stále víc je prázdno a v krbu chladne dým. Čekali jsme jaro a zatím přišel mráz. Maranatha

NovKarel

17:10 28.11.2014

Obdivuju moderátory, že nevidí že se z nich stávají užiteční volové.