Jednej.cz - Petice: Petice proti kácení jehličnanů v ulici Josefa Růžičky v Rokycanech

Podpisy:
28 ze 200

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: MÚ Rokycany
Podporuje: Občanské sdružení Vnitroblok Rokycany


Text petice:

 

My, níže podepsaní občané, nesouhlasíme se záměrem kácení šesti jehličnanů (4 zeravy západní, douglaska tisolistá a jedle ojíněná) na pozemku firmy InterCora naproti zimnímu stadionu v Rokycanech.

Již v minulých letech došlo na okolních pozemcích k necitlivým developerským zásahům, které způsobily zánik několika desítek stromů včetně hodnotné březové aleje. Jedinými vzrostlými stromy, které zde zůstaly, jsou zmíněné jehličnany, které nyní InterCora hodlá pokácet kvůli stavbě obchodní budovy. Domníváme se, že toto kácení by ještě více narušilo tuto již dnes zdevastovanou část města a že by proto bylo vhodné tyto dřeviny zachovat a stavbu provést v menším rozsahu.

Apelujeme proto na odpovědné úředníky MÚ Rokycany, aby nepovolovali kácení těchto významných stromů a zabránili i všem územním změnám, jež by tyto dřeviny ohrozily.


Datum: 09.04.2015 | Kategorie: Příroda | Kraj: Plzeňský | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

kafe

11:42 16.04.2015

Tady u Kauflandu je jeden zásadní problém - lumpárna - že když se povolovala stavba Kauflandu, tak musel prokázat, že dvacet procent z celkové plochy zástavby bude zeleň, což bylo splněno. Potud vše OK. Jenže pak oddělili tuto část pozemku a prodali jí jiné firmě. Ta, pokud na pozemku chce stavět, tak potřebuje prokázat, že dvacet procent bude zeleň, což i po vykácení stávající i minulé zeleně splní.

Podstatou je, že v tuto chvíli Kaufland neplní požadavek zachování oněch dvaceti procent zeleně, což je porušení podmínek stavebního, resp. územního povolení. Viníkem je tedy Kaufland, a na tuto skutečnost bych hlavně poukazoval!!!