Jednej.cz - Petice: Petice proti vystěhování lesního muže z hájenky na Hradečnici !

Podpisy:
1064 ze 50000

(Po dosažení cíle se podpisy stále přičítají)
Adresováno: uřadu, firmě,vládě..
Podporuje:


Text petice:

Miroslav Vojtěch /63/ se narodil v roce 1953 v Hradci Králové. Mnoho let pracoval v lese, většinu času jako dělník při těžbě dřeva. Jeho příběh připomíná svojí podstatou film „Vesničko má středisková“, kde se vesnický Otík musí přestěhovat do paneláku. Miroslav Vojtěch se teď stal vlastně také takovým Otíkem. Už 40 let žije na úplné samotě, v hájence, kterou si opravil vlastníma rukama. Nyní se majitel budovy, město, po letech probudil a uvědomil si, že vlastní uprostřed lesů hájovnu, která tam sice odjakživa patřila, ale teď najednou překáží, protože by se tu mohlo postavit supermoderní enviro-centrum. Hájenku chce zbourat a Miroslava Vojtěcha vystěhovat do bytu ve městě. Tenhle rozhovor nemá za cíl hodnotit a zkoumat oprávněnost, či neoprávněnost plánovaného vystěhování, ani soudit potřebnost chystaného projektu.  Má přiblížit život a myšlenky člověka, který balancuje nad propastí v podobě vykořenění a sociálního šoku.

 

http://www.pribehylidi.cz/rozhovory/lesni-muz/


Datum: 27.01.2016 | Kategorie: Lidská práva | Kraj: Královéhradecký | Nahlásit petici

Podepsat tuto petici

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude
předána žádné třetí straně.

Komentáře

 

Lucy

09:14 05.02.2016

Musím vám oznámit ,že "lesní muž" včera zemřel na infarkt...:/ Děkuji za všechny podpisy, petice je už zbytečná....:/

tohoto člověka vystěhovat by bylo to nejhorší co b

08:12 05.02.2016

3062

kotoučkovadana

11:44 04.02.2016

držím mu palce , když jsem viděla ten projekt bylo mě na blití , tohle postavit v lese a toho člověka poslat do garsonky ? pokud by se to uskutečnilo máte vy všichni co o to usiluji tohoto člověka na svědomí , co by prosím vas dělal v garsonce ? bože to je svět , jen prachy a prachy a developeři , kdybych si tam měla jít lehnout před bagr tak mu pomužu , at se nám obyčejnym lidem zadaří tohle nedovolit

Lelij

00:28 04.02.2016

 Nehoráznost . Někdo prostě má zájem o jeho nemovitost.

Jana

15:14 03.02.2016

Vůbec nechápu logiku celého projektu. Když jsem viděla nebo lépe řečeno slyšela v televizi možná hlavní důvod vystěhování pana Vojtěcha, jde mi z toho mráz po zádech. Vystěhovat ho proto, že není možné, aby někdo bydlel za stejnou cenu nájemného v domku a jiný v garsonce. Směšné. Naopak by mu měli přispět na opravu hájenky a být rádi, že se tam někdo nejen o hájenku, ale hlavně o zvířata a les stará. Doufám, že pan Vojtěch se v hájence spokojeně dožije nejméně sta let, takových lidí je málo, jež jsou takto sžití s přírodou.  

Erdequi44

02:47 03.02.2016

Změnit způsob života tohoto muže, sžitého s přírodou je, nejslušněji řečeno, neohleduplné. Vpravdě barbarské. Nikoho neruší, naopak, je velmi užitečný. Nestojí o nabízenou pseudopomoc. Zvítězí nakonec normální lidskost? Ze srdce to p. M. Vojtěchovi přeji.

Dáda

20:25 02.02.2016

Naprosto souhlasím s Dodem  Jen dodávám, že environmentální výchova = dobrý vztah člověka k přírodě. Proč se v naší zemi neumí využít potenciál člověka, který by mohl pomáhal tuto výchovu naplnˇovat. My ho vyženeme do sídliště a potom z toho sídliště budeme houfně vodit dětičky (školy) , aby se podívaly na ty koroptve, které ten člověk zachránil...

Lubomír

18:52 02.02.2016

Pořád někde něco stavět, rušit úrodnou půdu kvůli developerským projektům a teď rušit kvůli takovým projektům i lesy? Pořád se staví mimo zástavbu a kdopak se má asi postarat o historické nemovitosti, které chátrají nebo na své zchátrání opuštěně stále čekají?Města se zbavují historických nemovitostí prodeji spekulantům a přitom stále někde něco staví.

Lubomír

18:51 02.02.2016

Pořád někde něco stavět, rušit úrodnou půdu kvůli developerským projektům a teď rušit kvůli takovým projektům i lesy? Pořád se staví mimo zástavbu a kdopak se má asi postarat o historické nemovitosti, které chátrají nebo na své zchátrání opuštěně stále čekají?Města se zbavují historických nemovitostí prodeji spekulantům a přitom stále někde něco staví.

Blanka

17:25 01.02.2016

Nevidím jediny duvod, proc by meli pana vystehovat. Chce tam zit, je spokojeny jiz hromadu let, tak at ho podelani urednici nechaji v klidu.To co tam chteji vystavet je absolutne odporne, to nepatri do lesa, tam ma byt hajenka a nekdo, kdo miluje prirodu. Nemaji penize na seniory, na poradna utulky pro zviratka a dalsi a na takovouhle debilitu ano?? Moc doufam, ze nas bude hodne proti vystehovani pana a zniceni hajenky a ze to pomuze.